מדוע אנחנו מתאהבים?

כל אדם בחייו חווה לפחות פעם אחת "התאהבות". כל אחד רוצה גם לחוות "התאהבות" מבלי שנדע מה מקורה. למה אנחנו מתאהבים? במי אנחנו מתאהבים? מה שורש הרצון הזה?
מסתבר, שהתאהבות הוא ריגוש. אם כן שורש הריגוש הוא שורש "ההתאהבות".

אנחנו מתאהבים ב:
1. בבלתי מושג.
2. בבלתי אפשרי.
3. בבלתי ידוע.

במי התאהבת לאחרונה? היזכרי נא. זה היה הבחור שהורייך בשום פנים ואופן לא היו מקבלים אותו או מסכימים שתינשאי לו, כי הוא איננו יהודי, הוא היפי ומוזר, הוא מבוגר ממך מאוד, הוא לא מתאים לך, הוא נוכל וחסר אחריות.

במי אתה התאהבת לאחרונה? בזו שבאמת לא אהבה אותך כפי שאתה אהבת אותה. היא מעולם לא העניקה לך את עצמה עד הסוף גם אם היה לכם יחסי מין מושלמים. התאהבת בזו שבשום פנים ואופן לא רצתה להתחייב לך להקמת זוגיות ומשפחה.

אנחנו מתאהבים בלא מושג או בבלתי אפשרי! נקודה.

את בריגוש "האם הוא ירים טלפון"? "למה הוא לא עונה לי ולא מגיב להודעות הסמס שלי"? כל הריגוש הזה, באם הוא "יענה", "יגיב" או "ירצה אותי" יוצרים ריגוש מטורף. אבל הריגוש הזה מקורו בבלתי ידוע או בבלתי מושג או בבלתי אפשרי.
את מתאהבת מקשר רחוק. הוא גר באוסטרליה ואת גרה בישראל. הוא סביר להניח רוצה להמשיך לגור שם. קשר זה בלתי אפשרי ולכן את/ה מתאהב. כי זה קשר בלתי מושג.

את מתאהבת "במיסתורין" בבחור שמעולם לא מספר על עצמו ואינך יודעת אודותיו מאומה. גם הוא "בלתי מושג" כי את לעולם לא תדעי עליו כלום. תמיד הוא יסתיר ממך ולא תוכלי לעולם לתת בו אמון.

לפני שבועיים סיפרה לי בחורה שהיא היתה מאוהבת זמן רב בבחור, היא נפרדה ממנו וחזרה אליו שוב ולבסוף היא נפרדה ממנו סופית כי שמה לב "שהיא לא נמשכת אליו בכלל, ומעולם היא לא נמשכה אליו באמת". בקיצור, סיבות רבות להתאהבות אבל שורשם כולם הוא בבלתי אפשרי, בבלתי מושג, ובבלתי ידוע.

בטיפול אחד ניתן לשחרר התאהבויות אם מבינים סופית את העניין הזה. לאחר שאני הבנתי את העניין הזה, אינני מתאהב יותר. אני אוהב, לא מאוהב. אין לי צורך בריגוש הטיפשי הזה של הבלתי אפשרי או הבלתי מושג. אני לא רוצה את מה שאני לא יכול להשיג או את מה שבלתי אפשרי לי.
אני רוצה רק את מה שכן אפשרי לי ומה שכן מושג לי, ובעיקר את הידוע. אני לא זקוק למיסתורין שירגש אותי. להיפך, אני מתרגש מתקשורת כנה ופתוחה הרבה יותר מאשר המיסתורין המסוכן הזה.
נכון, ישנה התאהבות שכן מתממשת ואפילו ישנם זוגות שהתחתנו מתוך התאהבות. אבל ההתאהבות נגמרה ברגע שהוא "נהיה שלך סופית" ברגע שאת ידעת שהוא בן זוג שלך ואיתו תתחתני והוא מעוניין בך, הריגוש המטורף של ההתאהבות נעלמה.

ישנו עוד סוג של התאהבות אך הוא נקרא התרגשות. {זו לא התאהבות, זוהי "הידלקות גופנית") זו התאהבות למראית עין, אך היא איננה התאהבות, זוהי התרגשות שיש אותה להרבה זוגות שיש ביניהם משיכה מינית חזקה וגבוהה. זה כבר נושא בפני עצמו ועל כך בהמשך.

השאר תגובה

0

Your Cart

%d בלוגרים אהבו את זה: